Dlaczego warto uczyć się programować

kurs programowania w scratchu dla dzieci

Otaczająca nas rzeczywistość to rzeczywistość nieustających zmian. Szczególnie można to odczuć w dziedzinie wysoko rozwiniętych technologii. Siłą napędową większości nowoczesnych rozwiązań i wynalazków należy doszukiwać się w cyfrowym świecie, u którego podstaw leży umiejętność programowania i tworzenia logicznych zależności.

Co to jest programowanie?

Programowanie jest złożoną czynnością, która prowadzi do stworzenia programu komputerowego. Określając programowanie jako złożone, mamy na myśli wiele etapów z jakich się ono składa. Można wyszczególnić pierwszy etap projektowania, etap samego programowania, który polega na tworzeniu kodu za pomocą języka programowania, etap testowania i wreszcie utrzymywania stworzonego oprogramowania.

Rezultatem procesu zwanego programowaniem jest algorytm. Algorytm jest to zestaw kolejno następujących po sobie kroków, które doprowadzają do pożądanego rezultatu. Dlatego często o programowaniu mówi się przekładaniu logicznego myślenia i rozwiązań na język zrozumiały przez mikroprocesory. Płynie z tego elementarny przekaz, że nauka programowania nie ogranicza swego zastosowania, tylko w dziedzinach typowo informatycznych, ale zwiększa zdolności człowieka w każdym innym obszarze życia. Logiczne myślenie pozwala nam optymalizować, dokonywać lepszych wyborów i zwiększa intuicję.

Gdzie zastosowane jest programowanie?

Być może bardziej adekwatnym pytaniem byłoby zadanie pytania, gdzie nie stosuje się elementów związanych z programowaniem. Szeroko rozumiana informatyka dotyka bez wątpienia każdej rzeczy którą teraz masz obok siebie. Nosisz na sobie ubranie, które zostało zaprojektowane przy pomocy programu komputerowego, używasz telefonu, którego działanie zależy od wcześniej zdefiniowanych instrukcji, siedzisz na krześle, którego elementy zostały stworzone przez naszpikowane elektroniką maszyny, aż wreszcie prawdopodobnie czytasz ten krótki fragment tekstu na swoim osobistym komputerze. Wszystkie te rzeczy wymienione w poprzednim zdaniu posiadają wspólny mianownik. Jest nim słowo programowanie. Wszystkie komputery, urządzenia mobilne, telewizory, smartwatch’e, a nawet urządzenia AGD potrzebują specjalisty, który je zaprogramuje, czyli stworzy dla nich elektroniczny schemat działania. Dochodzi do tego cała masa innych dziedzin, w których programiści stają się naukowcami. Mam na myśli tutaj robotykę, motoryzację, sztuczną inteligencję czy nawet medycynę. Przy opracowywaniu leku na raka pracują setki firm programistycznych.

Dlaczego kurs programowania w Scratch?

Dlaczego kurs programowania w Scratchu dla dzieci i młodzieży? Myślę, że powyższe akapity wyjaśniły nam istotę programowania w naszym życiu, należy zauważyć, że umiejętność programowania stanie się wkrótce konieczną umiejętnością nie tylko dla programistów ze względu na migracje umiejętności programistycznych do innych obszarów technologicznych.

Wiek dziecięcy to okres intensywnego rozwoju, w którym człowiek najszybciej przyswaja i rozwija wszelkie umiejętności. Z tego względu tak ważna i zresztą wdrażana jest obecnie praktyka, według której już od najmłodszych lat oswaja się dzieci z technologią. Wiele dzieci już od najmłodszych lat uczy się aktywnie programować z pomocą wszelkiego rodzaju kursów.

Scratch to bardzo atrakcyjna dla dzieci platforma, dzięki której za pomocą wcześniej skonstruowanych elementów, dzieci mogą poznawać rozwiązania i sytuacje, które na co dzień spotykają profesjonalistów. Co więcej, zbudowane jest to w otoczce atrakcyjnej dla dzieci, aplikacja przypomina atrakcyjną i ciekawą kreskówkę. Przygotowany na tej stronie kurs programowania w Scratchu dla dzieci i młodzieży to świetna możliwość do rozpoczęcia kompletnie od zera przygody związanej z programowaniem, jak i poszerzenia palety umiejętności o nowe scenariusze, które zwiększą sprawność i biegłość programistyczną dzieci, które przygodę z programowaniem rozpoczęły już jakiś czas temu.

Dodaj komentarz