Darmowy kurs programowania dla dzieci i młodzieży w Scratchu

Darmowy kurs programowania dla dzieci w Scratchu

Inżynieria oprogramowania to szeroka i prężnie rozwijająca się dziedzina nauki. Jej zastosowanie znaleźć można w każdej branży, w której wykorzystywane są komputery. Bez większej pomyłki można zatem powiedzieć, że w każdej. Z tego powodu zainteresowanie robotyką, programowaniem i innymi jest już bardzo duże, a i ciągle zyskuje na popularności. Szczególnie zauważyć to można poprzez obniżenie wieku adeptów programowania. Kiedyś byli to dorośli ludzie, którzy traktowali to jako hobby i sami nazywani byli pasjonatami. Dzisiaj naukę programowania. także naukę programowania w Scratchu praktykują już kilkuletnie dzieci. Uczestniczą one w zajęciach, które są ogólnodostępne i stanowią element edukacji.

Nauka programowania jet swego rodzaju wyjątkowa, ponieważ wymaga ćwiczeń i praktyki. Nie można się nauczyć programowania angażując w to tylko minimalną ilość czasu. Mając to na uwadze chciałbym Wam zaprezentować zupełnie „darmowy kurs programowania dla dzieci i młodzieży w Scratchu”, aby móc przyswoić jeszcze wiedzy z programowania.

Na początek chciałbym Was zaprosić do przejrzenia poprzednich artykułów gdzie dowiecie się dlaczego warto uczyć się programować oraz jak zacząć uczyć się programować., po czym zapraszam Was do innych artykułów z cyklu „darmowy kurs programowania dla dzieci i młodzieży w Scratchu”:

Lekcja 01: Wprowadzenie do programowania w Scratchu

Lekcja 02: Postacie oraz tła

Lekcja 03: Ruch

Lekcja 04: Wygląd

Lekcja 05: Dźwięk

Lekcja 06: Pisak

Lekcja 07: Zdarzenia

Lekcja 08: Kontrola

Lekcja 09: Czujniki

Dodaj komentarz